2020 Australian Championship Entry List

Saturday 11 April to Monday 13 April 2020
Southport RSL Club, Gold Coast, Australia

Entries as at 4th March 2020

NameState/ Country Section
Alan Mathews WA Plate
Anand Bharadwaj VIC Championship
Andrew Fisher VIC Championship
Anne Pragnell QLD Plate
Arlene Williams ACT Plate
Arnold Appelhof QLD Championship
Barry Harridge VIC Championship
Barry Jordan SA Championship
Benjamin Lee WA Championship
Cameron Farlow QLD Championship
Carol Johnsen VIC Championship
Carol Johnston QLD Plate
Caroline Polak ScowcroftQLD Championship
Cheah Siu Hean SingaporeChampionship
Cheryl Michler NSW Plate
Chris May NSW Championship
Chris Ostrowski NSW Championship
Christiane McCann VIC Plate
David Vanzyl WA Championship
Edward Okulicz VIC Championship
Emanuel Atsas SA Plate
Esther Perrins NSW Championship
Francoise FinlaysonSA Plate
Glenys Logan QLD Plate
Glen Chandler VIC Plate
Greg Hopson NSW Plate
Heather Long VIC Championship
Jane Brown QLD Championship
Jane Taylor SA Championship
Jenny Schafer QLD Plate
Joanne Craig NSW Championship
John Spaan ACT Championship
Judy Mansfield SA Plate
Judy Mason QLD Plate
Julie Brice QLD Championship
Kannan Sethuraman VIC Plate
Karen Richards QLD Championship
Karen Woodhead QLD Plate
Karrin Henderson QLD Championship
Karyn Crease SA Plate
Kerry Reimers QLD Plate
Lexie Neale NSW Championship
Lindy Lawson NSW Championship
Louisa Atsas SA Plate
Lyndee Hill SA Plate
Margaret Neale NSW Championship
Michael Adler ACT Plate
Michael Smitheram VIC Plate
Natalie Tadday NSW Plate
Noel Barrett ACT Championship
Patti Ashwin QLD Plate
Paul Richards QLD Championship
Paula Messer VIC Plate
Peter Bauer VIC Plate
Rael Hayman QLD Championship
Rene Chelton NSW Plate
Ron Baginski QLD Championship
Roslyn Murphy NSW Plate
Sally Martin WA Championship
Susan MacGillivray ACT Championship
Tony Williams ACT Championship
Trish Brighton QLD Championship
Trish Reynolds NSW Championship
Vicki Russell QLD Plate
Victor Tung NSW Championship
Vincent Nguyen ACT Plate
Yeo Kian Hung MalaysiaChampionship

Entries by Rating

Championship

NameASPA rating (at entry)
Andrew Fisher 2024
Chris May 1982
Cameron Farlow 1954
Edward Okulicz 1950
Anand Bharadwaj 1911
Yeo Kian Hung 1896
Esther Perrins 1894
Joanne Craig 1843
Cheah Siu Hean 1778
David Vanzyl 1760
Victor Tung 1736
Rael Hayman 1735
Karen Richards 1658
Noel Barrett 1600
John Spaan 1595
Jane Taylor 1570
Barry Jordan 1532
Heather Long 1521
Jane Brown 1516
Paul Richards 1484
Carol Johnsen 1483
Barry Harridge 1480
Julie Brice 1446
Trish Brighton 1444
Sally Martin 1434
Chris Ostrowski 1363
Margaret Neale 1357
Trish Reynolds 1357
Lindy Lawson 1345
Tony Williams 1342
Benjamin Lee 1324
Susan MacGillivray1323
Lexie Neale 1318
Karrin Henderson 1264
Arnold Appelhof 1240

Plate

NameASPA rating (at entry)
Natalie Tadday 1299
Francoise Finlayson1232
Glenys Logan 1217
Paula Messer 1208
Karen Woodhead 1200
Jenny Schafer 1200
Peter Bauer 1195
Patti Ashwin 1187
Cheryl Michler 1186
Glen Chandler 1125
Kerry Reimers 1119
Kannan Sethuraman 1111
Rene Chelton 1105
Arlene Williams 1100
Vicki Russell 1092
Alan Mathews 1087
Judy Mansfield 1084
Karyn Crease 1070
Roslyn Murphy 1064
Christiane McCann 1057
Lyndee Hill 1042
Vincent Nguyen 1033
Michael Smitheram 1019
Louisa Atsas 1007
Greg Hopson 987
Carol Johnston 927
Michael Adler 889
Emanuel Atsas 880
Judy Mason 626
Anne Pragnell 500